Zapewne na myśl o zespole z Liverpoolu przychodzą Ci jako pierwsi Beatlesi. I słusznie, ponieważ to kultowy zespół brytyjski wywodzący się z tego miasta. Ale Wielka Brytania to prawdziwa fabryka talentów artystycznych. Do ich grona można zaliczyć również The Wombats, czyli trójka przyjaciół, która będąc na studiach, postanowiła założyć zespół. Jednym z rezultatów tego pomysłu jest płyta Beautiful People Will Ruin Your Life.

Brytyjskie trio z bogatym dorobkiem muzycznym

Pierwszą styczność z tą grupą miałem stosunkowo późno, bo tuż po wydaniu omawianej płyty, czyli w 2018 roku. Projekt ten w mojej opinii jest najlepszym z dotychczasowego dorobku zespołu. A nie jest on wcale taki skromny, ponieważ na chwilę obecną mają wydanych 5 albumów studyjnych oraz 9 minialbumów. I to właśnie ostatni krążek już od dłuższego czasu nie może wyjść mi z głowy.

To, co tworzy pierwsze wrażenie na “BPWRYL” to świetny utwór otwierający. Przyznam się, że “Cheetah Tongue” tak przypadła mi do gustu, że dwa lata z rzędu była w moich podsumowaniach przygotowanych przez. Spotify. To bardzo świeży rockowy utwór, który idealnie pasuje do obecnej pory roku. Jeśli lubicie słuchać muzyki podczas spacerów lub jazdy na rowerze, to warto dodać ten numer do swojej playlisty.

Beautiful People Will Ruin Your Life to płyta, w której czuć brytyjski klimat

A po pierwszym utworze jest już tylko lepiej. Na szczególną uwagę zasługują “Black Flamingo”, czy “I Don’t Know Why I Like You but I Do”. Beautiful People Will Ruin Your Life stanowi solidną dawkę brytyjskich brzmień. I choć Ci chłopcy z Liverpoolu nie przypominają Beatlesów, to warto zwrócić na nich uwagę. Sam krążek to niecałe 40 minut dobrej zabawy. Cała płyta jest moim zdaniem bardzo spójna. Nie odczuwam żadnych zgrzytów spowodowanych obecnością któregokolwiek utworu. Ba, powiem nawet, że odnoszę wrażenie, że zbyt szybko się kończy. Dlatego też lubię sięgnąć po wersję Deluxe z dodatkowymi 3 piosenkami.

“BPWRYL” jak już wcześniej wspomniałem to mój numer jeden, jeśli chodzi o dyskografię The Wombats. To bardzo przyjemny album godny polecenia każdemu, kto lubi klimat brytyjskich zespołów. Z niecierpliwością czekam na kolejny album, a tymczasem zostawiam Was z genialnym jego poprzednikiem.

Ocena: 8/10

Zobacz też mój ostatni artykuł: http://www.altermusic.pl/capital-cities/


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.