Selah Sue to przykład wokalistki, która za sprawą charakterystycznego głosu i równie ciekawych utworów przebiła się do szerszego grona słuchaczy. Jej dotychczasowy dorobek artystyczny składa się z dwóch pełnowymiarowych albumów oraz czerech mini wydawnictw. Każde z nich pokazuje ogromny potencjał, który drzemie w Belgijce. Szczególnie płyta “Reason” wydana w 2015 roku, której postanowiłem się przyjrzeć nieco bliżej.

Reklama, która stała się dobrym krokiem w rozpoczęciu kariery

Polscy słuchacze mogli zapoznać się w 2011 roku z talentem wówczas 22-letniej piosenkarki za sprawą reklamy Kinder Bueno. Utwór “This World” przypadł im do gustu na tyle mocno, że do dzisiaj często utożsamiany jest z kultowymi batonikami. Jednak krzywdzące byłoby sprowadzenie Selah do artystki jednego przeboju. Pozytywne recenzje zebrał również imienny album “Selah Sue”, na którym znalazł się wspomniany przebój. Potwierdzeniem sukcesu była nagroda w rodzimym kraju ze strony słuchaczy w postaci otrzymania statusu podwójnej platyny.

“Reason” jest projektem dojrzałym i bardzo przemyślanym

Wokalistka powtórzyła sukces za sprawą wydanej cztery lata później płyty “Reason“. To nieco bardziej dojrzały materiał w porównaniu z debiutem. Znalazło się na nim więcej miejsca na zabawę muzyką, dzięki czemu możemy poznać Selah w różnych odsłonach. Zdecydowanym hitem tej płyty jest otwierający ją utwór “Alone”, który można zaliczyć do radiowych kompozycji. Ta rytmiczna piosenka z chwytliwym refrenem potrafi uzależnić swoim brzmieniem. To nie jedyny atut drugiego albumu uzdolnionej artystki z Leuven. Na uznanie zasługuje równie mocne “I Won’t Go for More”, “Alive”, a także “Fear Nothing”.

Współpraca z raperami to dziedzina, w której Selah Sue czuje się dobrze

Na opisywanym projekcie znalazło się także miejsce na duet z Childish Gambino. To nie pierwsza styczność Belgijki ze środowiskiem raperskim. Na poprzednich albumach miała ona okazję współpracować z J. Colem oraz Cee-Lo Greenem. Podobnie jak w tamtych kolaboracjach, tak i tym razem udało się stworzyć świetne połączenie. Głos Selah jest na tyle uniwersalny, że doskonale współgra w hiphopowych kawałkach. W przypadku utworu “Together” dostrzegam nawet spore powiązania z trip-hopem.

Podoba mi się również fakt, że “Reason” nie można zamknąć w ramy albumu monotematycznego. Zaprezentowany w nim został pełen wachlarz różnorodnych stylów, w których piosenkarka brzmi naprawdę dobrze. Przy tym krążku nie można się nudzić. To idealna propozycja do codziennych obowiązków, nauki czy jazdy samochodem. “Reason” to płyta składająca się z dwunastu rozdziałów, które różnią się pomiędzy sobą, mimo to razem układają się w logiczną całość.

Ocena: 8/10

Zobacz też mój ostatni artykuł: http://www.altermusic.pl/polska-muzyka-z-dawnych-lat/


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *