W styczniu miałem okazję opublikować swoje przemyślenia na temat drugiego albumu Noémie Wolfs – “Lonely Boy’s Paradise“. Płyta byłej wokalistki zespołu Hooverphonic to efekt trzyletniej pracy nad solowym materiałem. Belgijska artystka postanowiła zadbać o każdy detal, czego efektem jest bardzo przyjemny w odbiorze krążek, składający się z 12 utworów. Postanowiłem zapytać Noémie m.in. o jej proces twórczy, marzenia zawodowe, a także plany związane z kolejnym projektem muzycznym.

Pandemia pokrzyżowała Twoje plany związane z trasą koncertową. Czy mimo tej trudnej sytuacji jest to dla Ciebie twórczy okres?

Tak było! W tej chwili pracuję nad nowym albumem, więc jestem tym bardzo podekscytowana. Mimo to, tęsknię za koncertowaniem. I fakt, że nie ma perspektyw, ciąży na mnie. To musi się skończyć naprawdę szybko.

Pracowałaś nad “Lonely Boy’s Paradise” trzy lata. Motywacją była chęć zrealizowana lepszego materiału niż debiut?

Oczywiście! Zawsze tak jest! Każdy album powinien być lepszy od poprzedniego. Przynajmniej zawsze jest takie założenie.

Jako słuchacz odnoszę wrażenie, że “Lonely Boy’s Paradise” jest dla Ciebie bardzo osobistym albumem. Co było główną inspiracją podczas jego tworzenia?

To naprawdę bardzo osobisty album. Trzyletnia praca nad nim z bardzo małym zespołem (tylko ja, Simon i Yong Yello, producent) sprawiła, że szybko stał się bardzo osobisty. Nie było głównej inspiracji. Ten album to zbiór różnych historii. Historii osobistych, ale także historii od przyjaciół i tych, które sama wymyśliłam.

W ostatnich miesiącach pracowałaś nad teledyskiem do tytułowego utworu Lonely Boy’s Paradise. Czy mogłabyś, jako artystka, opowiedzieć nam, co przedstawia historia przedstawiona w klipie?

Historia teledysku odzwierciedla historię piosenki. Opowiada o dwójce ludzi, którzy uciekają od życia i miłości. Nie potrafią żyć z sobą ani bez siebie. Ich miłość to przygoda, która kończy się śmiercią jednego z głównych bohaterów. Uwielbiam odrobinę dramatyzmu.

Czego możemy się spodziewać po kolejnym albumie Noémie Wolfs? Będzie to coś podobnego do “Lonely Boy’s Paradise”, a może zaskoczysz nas czymś niespodziewanym?

Zawsze będę robić coś innego. Nie ma potrzeby opowiadania tej samej historii dwa razy. W tej chwili pracuję nad nowym album, więc zobaczymy, jak będzie brzmiał.

Nie wiem, czy masz takie same odczucia jak ja, ale “Love Song” ma wielki potencjał, aby być piosenką otwierającą serial kryminalny. Czy byłabyś otwarta na tego typu propozycję, aby Twoja muzyka stała się częścią filmu lub serialu?

Oczywiście, że tak! To byłoby spełnienie marzeń!

Inspirujesz się czymś w czasie przygotowywania albumu? Słuchasz jakiejś konkretnej muzyki, czy wolisz odizolować się od twórczości innych artystów?

Wolę się odizolować, ponieważ jeśli słucham zbyt dużo innej muzyki, jestem wówczas rozproszona i niewystarczająco skupiona.

Z tego co wiem, prowadzisz autorską audycję w Studio Brussel. Jaki rodzaj muzyki można najczęściej usłyszeć w Twoim programie?

To jest super eklektyczne! Gram tylko muzykę, którą naprawdę lubię, ale na szczęście lubię wiele różnych gatunków: od Grace Jones, przez Soulwax, LCD Soundsystem, aż po dziwną japońską muzykę bazującą na słowie mówionym. To nigdy nie jest nudne.

Masz jakieś marzenia związane z muzyką? Może jakiś rodzaj współpracy z Twoim ulubionym muzykiem/zespołem?

Współpraca z Khruangbin lub z Christine and the Queens byłaby naprawdę niesamowita. Jeśli czytają ten wywiad, proszę o kontakt, żebyśmy mogli to zrealizować 😉

W 2011 roku polska publiczność miała okazję zobaczyć Ciebie wraz z zespołem Hooverphonic na koncercie w Warszawie. Czy jest szansa na usłyszenie Twojego solowego materiału w naszym kraju? Oczywiście, jak tylko sytuacja pandemiczna na to pozwoli.

Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości znów zagram w Polsce. Mam naprawdę dobre wspomnienia związane z tym koncertem i miejscem, więc trzymam kciuki, że uda nam się to zrealizować w przyszłości!

fot. Victor Pattyn

strona internetowa Noémie Wolfs: https://www.noemiewolfs.com/


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *