O tym, że Wielka Brytania jest kolebką wielu kultowych zespołów, nie trzeba nikomu przypominać. To doskonałe miejsce do rozwoju obiecujących artystów. Chcąc się wyróżnić spośród konkurencji, szukają swojego unikalnego stylu, który zachęci słuchaczy. Tym razem postanowiłem przedstawić interesujący zespół, który z pewnością ma papiery na udział w czołowych festiwalach muzycznych na świecie. Zapraszam do zapoznania się z Low Island.

Zespół znany m.in. z kultowych serii piłkarskich gier wideo

Low Island to brytyjska grupa, którą tworzy czwórka przyjaciół z Oxfordu. I choć na scenie są ze sobą od 4 lat, to zdążyli wydać 4 minialbumy. Nadszedł czas na kolejny krok w postaci debiutanckiego albumu. Niestety przygotowania zostały przerwane na początku roku przez panującą na całym świecie sytuację epidemiologiczną. Pierwszym zwiastunem pełnowymiarowego materiału jest singiel “Don’t Let The Light In”. Jak przyznaje Carlos Posada, wokalista zespołu, utwór dotyczy nieodwzajemnionej miłości i wszelkim uczuciom jej towarzyszącym. Piosenka znalazła się w soundtracku gry FIFA 21. To nie pierwszy raz, gdy twórczość grupy znalazła się w ścieżce dźwiękowej do gry komputerowej. Poprzednio gracze Pro Evolution Soccer 2020 mieli okazję zapoznać się z utworem “In Person”.

low island

Pierwszy studyjny album Low Island zapowiada się obiecująco

Styl, jaki przybrał Low Island, można zamknąć w szerokich ramach muzyki elektronicznej. Obecność syntezatorów, gitary, perkusji oraz klawiszy w “Don’t Let The Light In” zachęca do oczekiwania na nadchodzący krążek. Zespół po kilkumiesięcznej przerwie od tworzenia powrócił do nagrywania. Dowodem na to jest opublikowany kilka dni temu teledysk przedstawiający proces tworzenia. Rok 2020 dla brytyjskiego kwartetu jest wyjątkowy również z powodu utworzenia własnej wytwórni “Emotional Interference”. Ma ona na celu umożliwianie swobody podczas powstawania nowych utworów i co najważniejsze gwarantowanie pozostania niezależnym zespołem. Dotychczasowe projekty napawają mnie optymizmem, dlatego też czekam z niecierpliwością na płytę, której efekty poznamy już niebawem.

Strona internetowa zespołu: https://lowislandmusic.com/

Zobacz też mój ostatni artykuł: http://www.altermusic.pl/whoa-nelly/


2 komentarze

PretensjonalnaD · 12 listopada, 2020 o 10:25 am

OMG dzięki! Świetny zespół! <3

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *